V petek, 12.2.2021 in soboto, 13.2.2021 bodo potekali informativni dnevi za vpis v srednjo šolo, ki se bodo v celoti odvili preko spleta.

Srednje šole se dijakom na spletnih straneh predstavljajo z/s:
– video posnetki s predstavitvijo izobraževalnih programov in dejavnosti,
– virtualnimi sprehodi po šolskih prostorih,
– spletnimi klepetalnicami kjer se lahko pogovorijo s strokovnimi delavci in dijaki višjih letnikov,
– videokonferencami in predavanji v živo,
– spletnimi informacijskimi gradivi, …

Za lažje raziskovanje srednjih šol je na voljo spletni portal https://www.informativni-dnevi.si/, kjer lahko na enem mestu najdete pot do katerekoli srednje šole oz. izobraževalne institucije, ki vas zanima.

Za naslednje šolsko leto je v državi razpisanih skupno 24.108 vpisnih mest v različnih srednješolskih programih, od tega 656 v nižjem poklicnem izobraževanju in 6672 vpisnih mest v srednjem poklicnem izobraževanju.

Izbor programov nižjega poklicnega izobraževanja se sicer počasi povečuje, vendar je kljub temu v celi državi na voljo le 5 različnih možnosti (Pomočnik v biotehniki in oskrbi, Preoblikovalec tekstilij, Pomočnik v tehnoloških procesih, Pomočnik pri tehnologiji gradnje, Obdelovalec lesa). Ti programi se ne izvajajo po vseh regijah, zato so lahko učenci, ki se želijo vključiti v tovrstno izobraževanje pred pomembno odločitvijo.

Vabljeni k raziskovanju nadaljnjih izobraževalnih možnosti!