Na aprilsko sončno soboto, natančneje 14. 4. 2018, od 10.00 do 15.00, se je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani odvijal dogodek »SAM tržnica«, ki jo je okviru projekta »Avtizem – SAM z drugimi« organizirala Zveza nevladnih organizacij za avtizem Slovenije. Dogodka se je udeležila tudi naša projektna skupina SEM in tako predstavila projektne aktivnosti vsem udeležencem – staršem, strokovnim delavcem VIZ, zdravnikom, pediatrom idr. – ki so se informirali o različnih oblikah pomoči, ki so v Sloveniji trenutno na voljo za pomoč otrokom in odraslim z avtizmom. Predstavitev na stojnici smo pospremili z razstavo izdelkov učencev Gašperja Z. (9. r.) in Nika B. (8. r.), s projektnimi plakati, zloženkami, reklamnim panojem in predstavitvijo projektne spletne strani. Z razstavljavci in udeleženci smo izmenjali mnenja, izkušnje in najrazličnejše informacije, ki nam bodo vsekakor v pomoč pri delu z otroki, mladostniki in odraslimi z avtizmom.